logo2

Detoks

detoks - detoxUzależnienie od alkoholu, leków czy narkotyków sieje spustoszenie nie tylko w umyśle pacjenta. Negatywnie oddziałuje również na ciało, wywołując wiele nieprzyjemnych w skutkach dolegliwości.  Silne zatrucie alkoholowe, polekowe czy ponarkotykowe doprowadza do poważnego uszkodzenia wątroby oraz innych narządów wewnętrznych. Dlatego należy jak najszybciej przeprowadzić detoks.

Detoks – krok w stronę wyjścia z uzależnienia

Nadmierne spożywanie alkoholu, nadużywanie narkotyków czy przedawkowanie leków odbija się niekorzystnie na zdrowiu. W organizmie kumulują się szkodliwe substancje, które wywołują objawy tzw. zatrucia. Jeśli chcesz wyjść z uzależnienia, detoks jest pierwszym krokiem w dobrym kierunku. W kierunku, którym warto podążać, by znów normalnie funkcjonować. Dogłębne oczyszczanie organizmu pozwala pozbyć się nagromadzonych toksyn odpowiadających za objawy zatrucia alkoholowego, polekowego czy ponarkotykowego. Detoks pozwala nie tylko ograniczyć występowanie objawów zatrucia, ale również zmniejszyć ryzyko i złagodzić symptomy zespołu abstynencyjnego pojawiającego się w przypadku nadużywania substancji uzależniających. W naszym ośrodku prowadzimy oczyszczanie organizmu, którego istotą jest podawanie płynów infuzyjnych, witamin, krystaloidów, leków oraz uzupełnianie poziomu elektrolitów. Cały proces detoksykacji odbywa się w specjalnej sali. Trwa kilka dni, dzięki czemu organizm jest oczyszczony i gotowy na dalszą terapię.

Detox w Klinice WOLMED to pierwszy etap terapii uzależnień

Oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji, od których uzależnione jest Twoje ciało to dopiero początek drogi, a zarazem jej najtrudniejszy etap. Detox jest dla osoby uzależnionej przeżyciem o dużym ładunku emocjonalnym, które działa zarówno na ciało, jak i na umysł. Nasi specjaliści będą czuwać nad Tobą na każdym kroku – tak, abyś zakończył go bezpiecznie i przygotował się do dalszej terapii.

Po jego zakończeniu możesz się zdecydować na leczenie odwykowe stacjonarne prowadzone w WOLMED przez zespół doświadczonych ekspertów. Leczenie odwykowe:

 • odbędzie się w przyjaznej, kameralnej atmosferze, która będzie sprzyjała odzyskaniu przez Ciebie balansu umysłowego,
 • będzie oparte o kompleksowy program terapeutyczny, który pozwoli wyrobić zdrowe nawyki i radzić sobie z najbardziej typowymi wyzwaniami związanymi z nałogiem,
 • może zostać przeprowadzone zarówno, gdy zostanie zakończony detox z alkoholu, leków czy narkotyków – zajmujemy się terapią wszelkiego typu uzależnień,
 • uwzględni zarówno terapię indywidualną, jak i grupową.

Przeprowadź detox już teraz i zrób odważny krok w stronę walki z uzależnieniem.

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
 • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
 • przyjmowane dotychczas leki
 • strój sportowy, wygodne obuwie
 • strój kąpielowy, klapki
Na wniosek Pacjenta możliwe jest wykonanie kserokopii jego dokumentacji medycznej. Odpłatność usługi wynosi 0,35 zł za każdą stronę.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
 • Łódź
 • Piotrków Trybunalski
 • Bełchatów
 • Pajęczno
 • Szczerców
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentów Klinika Wolmed jest obiektem monitorowanym.

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03