logo2

Konferencja Kliniki Wolmed

Efektywność leczenia lekarzy uzależnionych od alkoholu, agresja i przemoc w rodzinie, które wynikają z nadużywania alkoholu, a także korzystne aspekty choroby afektywnej dwubiegunowej. Między innymi takich zagadnień dotyczyła kolejna, siódma już Ogólnopolska Konferencja Naukowa, zorganizowana przez Klinikę Psychiatryczną i Terapii Uzależnień Wolmed w Dubiu k. Bełchatowa i Fundację "Rozwój – Lepsza Przyszłość", która w sobotę odbyła się w Sport Hotelu w Bełchatowie. Wśród prelegentów – wybitni specjaliści: profesorowie Lucyna Golińska, Dominika Dudek, Wojciech Gruszczyński i Jerzy Vetulani oraz Sławomir Wolniak, ordynator Kliniki i Karina Stasiak, kierownik Oddziału Leczenia Uzależnień. Tytuł konferencji to "Nowoczesne metody leczenia uzależnień i zaburzeń psychicznych".

 

Właściciele Kliniki Wolmed – Joanna Wysogląd-Wolniak i Sławomir Wolniak – dziękują za udział w konferencji profesorom Lucynie Golińskiej, Dominice Dudek, Wojciechowi Gruszczyńskiemu i Jerzemu Vetulaniemu, a także lekarzom, psychologom i terapeutom.

 

Sławomir Wolniak, ordynator Kliniki Wolmed, w swoim wykładzie poruszył temat związany z uzależnieniem od alkoholu wśród lekarzy. - Lekarze są w tzw. grupie ryzyka, w której ludzie narażeni są na obciążenia, często związane z wykonywanym zawodem, m.in. stres, lęk, czy, jak w przypadku medyków, długie godziny pracy i odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjentów – mówi lekarz. - Mimo iż problem istnieje, obecnie brak badań epidemiologicznych dotyczących omawianego zjawiska. Terapia uzależnień dla lekarzy cierpiących na chorobę alkoholową to temat, który porusza się niezwykle rzadko i niechętnie.

 

O wpływie agresji i przemocy na rozwój dzieci w swoim wykładzie mówił prof. Wojciech Gruszczyński. Przedstawił wyniki własnych badań, których celem było poznanie skutków przemocy w rodzinie na rozwój psychofizyczny i zachorowalność dzieci. - W populacji 237 uczniów 14-letnich stwierdzono występowanie zjawisk przemocy i agresji, przy czym miała ona ścisły związek z alkoholem u 70 procent rodzin – mówi profesor Gruszczyński. - U tych dzieci stwierdzono zaburzenia wszystkich aspektów jego życia – biologicznego, psychicznego i funkcjonowania społecznego - szkolnego.

 

Uczestnicy konferencji jak co roku z ciekawością oczekiwali na wykład profesora Jerzego Vetulaniego, którego barwne i ciekawe wystąpienia przyciągają wiele osób, nie tylko lekarzy. Tym razem profesor Vetulani swój wykład poświęcił chorobie afektywnej dwubiegunowej, charakteryzujące się epizodami depresji, manii lub hipomanii. Zdaniem profesora, jej występowanie u niektórych osób może być pożyteczne dla społeczeństwa. - Człowiekowi się wydaje, że może wszystko, nie zdaje sobie sprawy z własnych ograniczeń, z własnych możliwości – zauważa prof. Vetulani.

 

Uczestniczący w konferencji lekarze i terapeuci – w tym roku było ich prawie 90 – mają możliwość zdobycia wiedzy m.in. z zakresu badań prowadzonych przez prelegentów oraz ich naukowych osiągnięć. Wykładom przysłuchiwali się też dziennikarze zacnych tytułów prasowych, którzy do Bełchatowa dotarli dzięki uprzejmości przewoźnika ELE TAXI – największej korporacji w Europie. To bardzo bezpieczne taksówki, ponieważ każdy kierowca jest po szkoleniu pierwszej pomocy, a flota VIP tej korporacji, to samochody wyposażone w defibrylatory.

 

Konferencja Kliniki Wolmed logo

Na zdj. od lewej: prof. Jerzy Vetulani, prof. Dominika Dudek,
Joanna Wysogląd-Wolniak, Sławomir Wolniak - właściciele Kliniki Wolmed,
prof. Wojciech Gruszczyński, prof. Lucyna Golińska,
mgr Karina Stasiak (fot. Leszek Szymański)

 

 

F-011

 

 

F-012

 

F-013

 

 

 F-019

 

F-024

 

 

F-036

 

F-042

 

F-052

 

F-064

 

F-067

 

F-068

 

F-069

 

F-072

 

F-078

 

F-082

 

F-083

 

F-089

 

F-093

 

F-105

 

F-112

 

F-123

 

F-129

 

F-132

 

 

Patronat Honorowy:

 

          Wojewoda Łódzki                   Starosta Belchatowski                 
         Jolanta Chełmińska                     Szczepan Chrzęst                      
           

Logotyp wojewody lodzkiego chelminska      powiatbelchatowski       

 

    RCPS 1

 

      Prezydent Bełchatowa                    Gmina Kleszczów

        Marek Chrzanowski

   herbbtow       gmina-kleszczow

 

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

FUNDACJA ROZWOJU GMINY KLESZCZOW

 

 

Złoty sponsor:

 

 Logo Chiesi

 

 

Srebrni sponsorzy:

 

mylan logo

 

lundback

 

 

Sponsorzy:

 

lekam logo

 

polpharma

Inne Aktualności

BEZPŁATNA TERAPIA DLA HAZARDZISTÓW W KLINICE WOLMED

28 / 01 / 2020
Kolejny rok z rzędu Klinika Wolmed realizuje 6-tygodniową BEZPŁATNĄ terapię dla osób uzależnionych od hazardu. Pierwszy turnus już się rozpoczął, osoby chętne mogą zapisywać się na kolejne, które odbędą się w następujących terminach:16.03 - 25.04.2020r.17.08-26.09.2020r.5.10-7.11.2020r.Terapia...

Cennik

27 / 12 / 2019

Weekendowa terapia dla osób uzależnionych - ostatnie wolne miejsca

24 / 12 / 2019
Jesteś uzależniony od alkoholu? Chciałbyś się leczyć, ale pracujesz zawodowo i nie możesz sobie pozwolić na dłuższą absencję w pracy? Możemy Ci pomóc! Klinika Wolmed oferuje walkę z uzależnieniem w formie odpłatnej terapii weekendowej. W dniach wolnych od pracy przyjedź do nas, weź udział w...

Zapraszamy na warsztat dla małżeństw i par

23 / 12 / 2019
Klinika Wolmed organizuje weekendowy warsztat dla par. Jest przeznaczony dla małżeństw i par, które chcą ze sobą być, w których nie ma przemocy psychicznej i fizycznej, ani alkoholizmu. Uczestnicząc w nich możesz: poprawić komunikację w relacji uświadamiając sobie różnice w...

Klinika VIP

Skuteczność, Komfort, Dyskrecja

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
  • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
  • przyjmowane dotychczas leki
  • strój sportowy, wygodne obuwie
  • strój kąpielowy, klapki
Na wniosek Pacjenta możliwe jest wykonanie kserokopii jego dokumentacji medycznej. Odpłatność usługi wynosi 0,35 zł za każdą stronę.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
  • Łódź
  • Piotrków Trybunalski
  • Bełchatów
  • Pajęczno
  • Szczerców
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentów Klinika Wolmed jest obiektem monitorowanym.

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03