logo2

„Przystań“ w Klinice Wolmed

Jeszcze do marca 2015 r. można skorzystać z bezpłatnych warsztatów psychologicznych "Przystań", które odbywają się w Klinice Wolmed. Zapisy trwają.

 

Warsztaty organizuje Fundacja „Rozwój – Lepsza Przyszłość”. Są one skierowane do osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, mieszkańców województw: łódzkiego, śląskiego i wielkopolskiego.

 

Projekt jest realizowany wspólnie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty trwają 6 dni - od poniedziałku do soboty. Udział w nich jest BEZPŁATNY. Jedynym kosztem dla uczestnika jest dojazd do Kliniki, która mieści się we wsi Dubie koło Szczercowa, blisko lasu, z dala od miejskiego zgiełku.

 

- Na uczestników warsztatów czekają spotkania z terapeutami, fizjoterapeutą i doskonale wyposażona Klinika - mówi Liliana Mikła, kierownik projektu. - Pacjenci przez całą dobę znajdują się pod opieką lekarską i pielęgniarską. Uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnie przygotowanych terapeutów. Pod ich opieką uczą się asertywności, nabierają pewności i wiary w siebie. Klinikę opuszczają psychicznie wzmocnieni.

Warsztaty mają pomóc w radzeniu sobie z trudnościami w życiu codziennym, poprawieniem komunikacji w rodzinie i z innymi ludźmi, a także z akceptacją pewnych zaburzeń dotyczących samego pacjenta oraz - przede wszystkim - z asertywnością.

 

- Te osoby mają problemy z wyjściem na zewnątrz, izolują się, zamykają się w swoim świecie - mówi Sławomir Wolniak, lekarz psychiatra, ordynator Kliniki Wolmed. - Warsztaty mają za zadanie przywrócić te osoby do społeczeństwa. Pomogą sprawić, by zaczynały one inaczej myśleć i funkcjonować w życiu codziennym.

 

A w tym, jak podkreśla Sławomir Wolniak, bardzo pomocne są ćwiczenia fizyczne. Pacjenci Kliniki często chodzą na spacery, Nordic Walking, chętnie biorą udział w ćwiczeniach z fizjoterapeutą. Najistotniejsze wydają się jednak zajęcia asertywności, motywacji i wzmacniania poczucia własnej wartości. Bo człowiek, który wierzy w siebie, ma solidne ego i pewność, że jest w stanie coś zrobić w życiu, na pewno tego dokona. Natomiast strach i obawa przed niepowodzeniem sprawią, że nie sprosta tym zadaniom.

 

- Dlatego ważne jest wzmacnianie tych postaw dobroci, dobrego myślenia o sobie - podkreśla psychiatra. - Pacjenci muszą też wiedzieć, że w pierwszej kolejności powinni pokochać siebie. Najpierw siebie, a potem innych. Z tym wiąże się nauka umiejętności odpoczywania, bo tylko w taki sposób będziemy szanować swoje zdrowie. Odpoczynek wiąże się natomiast z aktywnością fizyczną. Z relacji uczestników warsztatów wynika, że w życiu codziennym mają jej wyjątkowo mało. Bardzo często ograniczają się do siedzenia przed telewizorem, zamknięci w czterech ścianach. Co więcej, rzadko kontaktują się z innymi ludźmi. A przecież to aktywny wypoczynek, ruch fizyczny, powodują wydzielanie endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Stąd obecność na warsztatach fizykoterapeuty, który wykonuje z pacjentami szereg ćwiczeń, zarówno w sali gimnastycznej, jak i na świeżym powietrzu.

 

W warsztatach mogą wziąć udział osoby bez względu na wiek. Turnusy odbywają się grupach od 7 do 15 osób. Każdy może uczestniczyć w warsztatach tylko raz. Zapisy uczestników przyjmowane są pod nr tel: 44/635 63 03.

 

przystan w klinice wolmed logo

Inne Aktualności

Wraca terapia dla hazardzistów

06 / 05 / 2020
8 czerwca 2020 r. w Klinice Wolmed rozpocznie się, przełożony z powodu pandemii COVID-19, 6-tygodniowy turnus dla osób uzależnionych od hazardu.W ramach terapii odbędą się grupowe warsztaty umiejętności, grupa rozwoju osobistego, indywidualne sesje terapeutyczne, konsultacje prawneoraz doradztwo...

Klinika Wolmed wznawia pracę wszystkich oddziałów

02 / 05 / 2020
Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed w Dubiu informuje, że na dotychczasowych zasadach wznawia pracę oddziałów detoksykacyjnego, leczenia uzależnień i psychiatrycznego. By uniknąć konieczności swoistego "izolowania" nowych pacjentów, ordynator ośrodka, dr n. med. Sławomir Wolniak,...

Klinika VIP

Skuteczność, Komfort, Dyskrecja

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
  • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
  • przyjmowane dotychczas leki
  • strój sportowy, wygodne obuwie
  • strój kąpielowy, klapki
Na wniosek Pacjenta możliwe jest wykonanie kserokopii jego dokumentacji medycznej. Odpłatność usługi wynosi 0,35 zł za każdą stronę.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
  • Łódź
  • Piotrków Trybunalski
  • Bełchatów
  • Pajęczno
  • Szczerców
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentów Klinika Wolmed jest obiektem monitorowanym.

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03