Bezpłatne porady WOLMEDU w ramach Tygodnia Walki z Depresją i Uzależnieniami

Po raz kolejny Klinika Wolmed w Dubiu, wspólnie z Instytutem Zdrowia Psychicznego Wolmed w Bełchatowie, organizują Tydzień Walki z Depresją i Uzależnieniami. W ramach akcji zapraszamy na bezpłatne konsultacje z lekarzem psychiatrą. Będzie można z nich skorzystać w dniach 25.02-1.03.2019r. w Instytucie, który mieści się przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. W razie potrzeby termin trwania konsultacji zostanie przedłużony. Zapisy pod numerem tel. 44/633-78-99, liczba miejsc jest ograniczona. 
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Polsce obchodzony jest 23 lutego. Specjaliści zwracają szczególną uwagę na tę chorobę, bowiem znajduje się ona na 4. miejscu wśród najpoważniejszych schorzeń na świecie. W Polsce może na nią ciepieć na nawet pół miliona osób. Jeśli przyjąć za Światową Organizacją Zdrowia (WHO), że depresja jest jedną z głównych przyczyn samobójstw, widać ogromną potrzebę, w pierwszej kolejności jej diagnozowania, a w drugiej – leczenia. Niepokojące jest, że tylko połowa Polaków, spośród tych, którzy zaobserwują u siebie niepokojące obawy, zasięga porad lekarza. Zazwyczaj stan zdrowia psychicznego jest bagatelizowany poprzez tłumaczenie, że smutek, przygnebienie kiedyś miną. Wiele osób, w obawie przed wykluczenie społecznym, ukrywa swój stan zdrowia. A trzeba mieć świadomość, że nieleczona depresja pogłębia się i może prowadzić do podjęcia próby samobójczej. 
Co gorsza, z powodu ograniczonej dostępności do bezpłatnych wizyt u lekarza psychiatry (co wynika z niskich limitów ustanowionych przez Narodowy Fundusz Zdrowia), znaczna część osób zagrożonych chorobami psychicznymi pozostaje bez możliwości skorzystania w porę z pomocy specjalisty. Stąd inicjatywa Wolmedu o zorganizowaniu bezpłatnych konsultacji, dzięki którym wiele osób ma szansę i możliwość zwrócenia się o pomoc do psychiatry.

Patronat nad Dniami Walki z Depresją i Uzależnieniami objęli prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska i starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr.


depresja

Inne Aktualności

Cennik

26 / 12 / 2019

Weekendowa terapia dla osób uzależnionych - ostatnie wolne miejsca

24 / 12 / 2019
Jesteś uzależniony od alkoholu? Chciałbyś się leczyć, ale pracujesz zawodowo i nie możesz sobie pozwolić na dłuższą absencję w pracy? Możemy Ci pomóc! Klinika Wolmed oferuje walkę z uzależnieniem w formie odpłatnej terapii weekendowej. W dniach wolnych od pracy przyjedź do nas, weź udział w...

Zapraszamy na warsztat dla małżeństw i par

23 / 12 / 2019
Klinika Wolmed organizuje weekendowy warsztat dla par. Jest przeznaczony dla małżeństw i par, które chcą ze sobą być, w których nie ma przemocy psychicznej i fizycznej, ani alkoholizmu. Uczestnicząc w nich możesz: poprawić komunikację w relacji uświadamiając sobie różnice w...

Zawodnicy PGE Skry Bełchatów pod opieką Kliniki Wolmed

28 / 05 / 2019
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Klinika Wolmed podpisała umowę z PGE Skrą Bełchatów za świadczenie usług medycznych m.in. w zakresie oceny bieżącej kondycji psychicznej zawodników, treningu motywacji do rywalizacji, czy wsparciu osoby kontuzjowanej. W bieżącym sezonie zawodnicy wezmą...

Klinika VIP

Skuteczność, Komfort, Dyskrecja

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
  • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
  • przyjmowane dotychczas leki
  • strój sportowy, wygodne obuwie
  • strój kąpielowy, klapki

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
  • Łódź
  • Piotrków Trybunalski
  • Bełchatów
  • Pajęczno
  • Szczerców

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03