Bezpłatne porady WOLMEDU w ramach Tygodnia Walki z Depresją i Uzależnieniami

Po raz kolejny Klinika Wolmed w Dubiu, wspólnie z Instytutem Zdrowia Psychicznego Wolmed w Bełchatowie, organizują Tydzień Walki z Depresją i Uzależnieniami. W ramach akcji zapraszamy na bezpłatne konsultacje z lekarzem psychiatrą. Będzie można z nich skorzystać w dniach 25.02-1.03.2019r. w Instytucie, który mieści się przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. W razie potrzeby termin trwania konsultacji zostanie przedłużony. Zapisy pod numerem tel. 44/633-78-99, liczba miejsc jest ograniczona. 
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Polsce obchodzony jest 23 lutego. Specjaliści zwracają szczególną uwagę na tę chorobę, bowiem znajduje się ona na 4. miejscu wśród najpoważniejszych schorzeń na świecie. W Polsce może na nią ciepieć na nawet pół miliona osób. Jeśli przyjąć za Światową Organizacją Zdrowia (WHO), że depresja jest jedną z głównych przyczyn samobójstw, widać ogromną potrzebę, w pierwszej kolejności jej diagnozowania, a w drugiej – leczenia. Niepokojące jest, że tylko połowa Polaków, spośród tych, którzy zaobserwują u siebie niepokojące obawy, zasięga porad lekarza. Zazwyczaj stan zdrowia psychicznego jest bagatelizowany poprzez tłumaczenie, że smutek, przygnebienie kiedyś miną. Wiele osób, w obawie przed wykluczenie społecznym, ukrywa swój stan zdrowia. A trzeba mieć świadomość, że nieleczona depresja pogłębia się i może prowadzić do podjęcia próby samobójczej. 
Co gorsza, z powodu ograniczonej dostępności do bezpłatnych wizyt u lekarza psychiatry (co wynika z niskich limitów ustanowionych przez Narodowy Fundusz Zdrowia), znaczna część osób zagrożonych chorobami psychicznymi pozostaje bez możliwości skorzystania w porę z pomocy specjalisty. Stąd inicjatywa Wolmedu o zorganizowaniu bezpłatnych konsultacji, dzięki którym wiele osób ma szansę i możliwość zwrócenia się o pomoc do psychiatry.

Patronat nad Dniami Walki z Depresją i Uzależnieniami objęli prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska i starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr.


depresja

Inne Aktualności

Konferencja odwołana

21 / 05 / 2019
Klinika Wolmed pragnie poinformować, że z przyczyn od niej niezależnych rezygnuje z organizowania tegorocznej konferencji, która miała odbyć się 4 października. Przepraszamy za kłopot.

Weekendowy program - zmiany wzorca picia

20 / 05 / 2019
Picie kontrolowane jest całkiem nowym podejściem do tematu pomocy osobom nadużywającym alkoholu. Dzięki niemu pacjent uczy się, jak monitorować ilości spożywanego alkoholu. Głównym punktem procesu jest kontrakt terapeutyczny, tzw. plan picia. W programie, wspólnie z terapeutą, ustalane są limity...

Nowy numer telefonu

18 / 05 / 2019
Specjalnie dla osób zainteresowanych informacją o leczeniu w naszej Klinice uruchomiliśmy dodatkowy numer telefonu+48 691 92 92 92

Rabat na terapię w Klinice Wolmed

17 / 05 / 2019
Motywacja do walki z chorobą alkoholową jest różna - czasem wynika z obawy przed utratą pracy, rodziny, czy też strachu o własne zdrowie, którego stan się pogarsza... Uzależniona od alkoholu osoba niejednokrotnie potrzebuje impulsu i konkretnego celu, by zdecydować się zawalczyć o lepsze życie....

Klinika VIP

Skuteczność, Komfort, Dyskrecja

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
  • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
  • przyjmowane dotychczas leki
  • strój sportowy, wygodne obuwie
  • strój kąpielowy, klapki

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
  • Łódź
  • Piotrków Trybunalski
  • Bełchatów
  • Pajęczno
  • Szczerców

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03