Bezpłatne porady WOLMEDU w ramach Tygodnia Walki z Depresją i Uzależnieniami

Po raz kolejny Klinika Wolmed w Dubiu, wspólnie z Instytutem Zdrowia Psychicznego Wolmed w Bełchatowie, organizują Tydzień Walki z Depresją i Uzależnieniami. W ramach akcji zapraszamy na bezpłatne konsultacje z lekarzem psychiatrą. Będzie można z nich skorzystać w dniach 25.02-1.03.2019r. w Instytucie, który mieści się przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. W razie potrzeby termin trwania konsultacji zostanie przedłużony. Zapisy pod numerem tel. 44/633-78-99, liczba miejsc jest ograniczona. 
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Polsce obchodzony jest 23 lutego. Specjaliści zwracają szczególną uwagę na tę chorobę, bowiem znajduje się ona na 4. miejscu wśród najpoważniejszych schorzeń na świecie. W Polsce może na nią ciepieć na nawet pół miliona osób. Jeśli przyjąć za Światową Organizacją Zdrowia (WHO), że depresja jest jedną z głównych przyczyn samobójstw, widać ogromną potrzebę, w pierwszej kolejności jej diagnozowania, a w drugiej – leczenia. Niepokojące jest, że tylko połowa Polaków, spośród tych, którzy zaobserwują u siebie niepokojące obawy, zasięga porad lekarza. Zazwyczaj stan zdrowia psychicznego jest bagatelizowany poprzez tłumaczenie, że smutek, przygnebienie kiedyś miną. Wiele osób, w obawie przed wykluczenie społecznym, ukrywa swój stan zdrowia. A trzeba mieć świadomość, że nieleczona depresja pogłębia się i może prowadzić do podjęcia próby samobójczej. 
Co gorsza, z powodu ograniczonej dostępności do bezpłatnych wizyt u lekarza psychiatry (co wynika z niskich limitów ustanowionych przez Narodowy Fundusz Zdrowia), znaczna część osób zagrożonych chorobami psychicznymi pozostaje bez możliwości skorzystania w porę z pomocy specjalisty. Stąd inicjatywa Wolmedu o zorganizowaniu bezpłatnych konsultacji, dzięki którym wiele osób ma szansę i możliwość zwrócenia się o pomoc do psychiatry.

Patronat nad Dniami Walki z Depresją i Uzależnieniami objęli prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska i starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr.


depresja

Inne Aktualności

Klub pacjenta - Czerwiec

12 / 05 / 2019
Klinika Wolmed informuje, że najbliższe spotkanie Klubu Pacjenta odbędzie się 8 czerwca (sobota). Początek o godz. 10.30.

Majowy klub pacjenta

20 / 04 / 2019
Klinika Wolmed zaprasza na comiesięczny klub pacjenta, który odbędzie się 4 maja. Początek o godzinie 10:30.

Maratony Terapeutyczne

18 / 03 / 2019
Zachęcamy do udziału w warsztatach terapii pogłębionej – Maratonach Terapeutycznych. Organizowane są w każdym miesiącu w drugą lub trzecią sobotę miesiąca w Poradni Zdrowia Psychicznego Wolmed przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. Czas trwania od g. 10 do 15. Koszt 100 zł. Zapisy u terapeuty...

Bezpłatne porady WOLMEDU w ramach Tygodnia Walki z Depresją i Uzależnieniami

07 / 01 / 2019
Po raz kolejny Klinika Wolmed w Dubiu, wspólnie z Instytutem Zdrowia Psychicznego Wolmed w Bełchatowie, organizują Tydzień Walki z Depresją i Uzależnieniami. W ramach akcji zapraszamy na bezpłatne konsultacje z lekarzem psychiatrą. Będzie można z nich skorzystać w dniach 25.02-1.03.2019r. w...

Klinika VIP

Skuteczność, Komfort, Dyskrecja

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
  • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
  • przyjmowane dotychczas leki
  • strój sportowy, wygodne obuwie
  • strój kąpielowy, klapki

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
  • Łódź
  • Piotrków Trybunalski
  • Bełchatów
  • Pajęczno
  • Szczerców

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03