logo2

Bezpłatne porady WOLMEDU w ramach Tygodnia Walki z Depresją i Uzależnieniami

Po raz kolejny Klinika Wolmed w Dubiu, wspólnie z Instytutem Zdrowia Psychicznego Wolmed w Bełchatowie, organizują Tydzień Walki z Depresją i Uzależnieniami. W ramach akcji zapraszamy na bezpłatne konsultacje z lekarzem psychiatrą. Będzie można z nich skorzystać w dniach 25.02-1.03.2019r. w Instytucie, który mieści się przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. W razie potrzeby termin trwania konsultacji zostanie przedłużony. Zapisy pod numerem tel. 44/633-78-99, liczba miejsc jest ograniczona. 
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Polsce obchodzony jest 23 lutego. Specjaliści zwracają szczególną uwagę na tę chorobę, bowiem znajduje się ona na 4. miejscu wśród najpoważniejszych schorzeń na świecie. W Polsce może na nią ciepieć na nawet pół miliona osób. Jeśli przyjąć za Światową Organizacją Zdrowia (WHO), że depresja jest jedną z głównych przyczyn samobójstw, widać ogromną potrzebę, w pierwszej kolejności jej diagnozowania, a w drugiej – leczenia. Niepokojące jest, że tylko połowa Polaków, spośród tych, którzy zaobserwują u siebie niepokojące obawy, zasięga porad lekarza. Zazwyczaj stan zdrowia psychicznego jest bagatelizowany poprzez tłumaczenie, że smutek, przygnebienie kiedyś miną. Wiele osób, w obawie przed wykluczenie społecznym, ukrywa swój stan zdrowia. A trzeba mieć świadomość, że nieleczona depresja pogłębia się i może prowadzić do podjęcia próby samobójczej. 
Co gorsza, z powodu ograniczonej dostępności do bezpłatnych wizyt u lekarza psychiatry (co wynika z niskich limitów ustanowionych przez Narodowy Fundusz Zdrowia), znaczna część osób zagrożonych chorobami psychicznymi pozostaje bez możliwości skorzystania w porę z pomocy specjalisty. Stąd inicjatywa Wolmedu o zorganizowaniu bezpłatnych konsultacji, dzięki którym wiele osób ma szansę i możliwość zwrócenia się o pomoc do psychiatry.

Patronat nad Dniami Walki z Depresją i Uzależnieniami objęli prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska i starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr.


depresja

Inne Aktualności

JAK DZIAŁA KORONAWIRUS?

05 / 03 / 2020
Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć

JAK DZIAŁA WIRUS?

03 / 03 / 2020
JAK DZIAŁA WIRUS ?Wirusy są jednymi z najbardziej tajemniczych tworów na naszej planecie. Chociaż odkryto je w 1892 roku, to do dzisiaj wiele ich cech i właściwości pozostaje nieznanych. Jednak chyba najciekawszym aspektem wirusów jest to, że tak naprawdę nie są one żywe. Nie posiadają organów...

ZMIANA TERMINU TERAPII HAZARDOWEJ

01 / 03 / 2020
KLINIKA WOLMED informuje, że w trosce o dobro pacjentów zmianie ulega termin terapii dla osób uzależnionych od hazardu, zaplanowany na 16 marca 2020r. O nowym terminie rozpoczęcia turnusu będziemy informować telefonicznie zapisanych pacjentów, na FB oraz na www.wolmed.pl

Klinika VIP

Skuteczność, Komfort, Dyskrecja

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
  • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
  • przyjmowane dotychczas leki
  • strój sportowy, wygodne obuwie
  • strój kąpielowy, klapki
Na wniosek Pacjenta możliwe jest wykonanie kserokopii jego dokumentacji medycznej. Odpłatność usługi wynosi 0,35 zł za każdą stronę.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
  • Łódź
  • Piotrków Trybunalski
  • Bełchatów
  • Pajęczno
  • Szczerców
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentów Klinika Wolmed jest obiektem monitorowanym.

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03