unia eu Pomagamy odzyskać tożsamość

Depresja - Leczenie depresji

Narasta powoli i niepostrzeżenie. Jest wynikiem przedłużających się sytuacji stresowych, silnych  emocjonalnie przeżyć. Dotyka wiele osób, nie patrząc na płeć, wiek, status społeczny. Depresja, bo o niej mowa, jest poważnym problemem, z którym zmaga się znaczna część społeczeństwa. I Ty cierpisz z powodu huśtawki nastrojów? Męczy Cię uczucie przygnębienia, smutek i niechęć do życia? Borykasz się z uciążliwymi objawami somatycznymi? To może być depresja. Depresja, która - jeśli zostanie zbagatelizowana - może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Czy to już depresja?

Chociaż depresja kojarzy się przede wszystkim z długotrwałym przygnębieniem, smutkiem i apatią, objawy choroby są znacznie szersze.

Jeżeli występują takie symptomy jak:

- bezsenność / senność,
- brak apetytu / nadmierny apetyty
- bóle głowy,
- rozdrażnienie,
- spadek libido,
- wzrost / spadek masy ciała,
- suchość w jamie ustnej,

istnieje duże prawdopodobieństwo, że i Ciebie dopadła depresja.

Leczenie depresji jest możliwe

Jeśli teraz wszystko wydaje się być beznadziejne, jeśli nie widzisz sensu życia, zmień sposób myślenia. Leczenie depresji jest możliwe, jednak wyłącznie pod okiem specjalistów. Zdaj się na nasze doświadczenie - wiemy, jak wyprowadzić się z życiowego marazmu i przywrócić chęć do działania. Depresja przestanie być Twoim wrogiem.

Leczenie depresji w naszym ośrodku bazuje na terapii behawioralno-poznawczej. W efekcie pacjent poznaje istotę choroby oraz zaczyna rozumieć  towarzyszące jej mechanizmy. Uczy się nowych zachowań - tak, by postrzegać świat w zupełnie innej rzeczywistości, by patrzeć na życie optymistycznie. Terapia pozwala również na naukę wyrażania swoich emocji, bo często tłumienie  uczuć jest przyczyną depresji - gdy wszystkie negatywne uczucia kumulują się, człowiek jest niczym jak "tykająca bomba". Chociaż terapia behawioralno-poznawcza ma charakter indywidualny, istnieje możliwość włączenia sesji rodzinnych.

Ponadto w leczeniu stosujemy:

- farmakoterapię
- fototerapię
- muzykoterapią i relaksację
- zabiegi SPA.

Depresja odbiera Ci chęć życia? Nie poddawaj się, lecz walcz. Z naszą pomocą odzyskasz radość istnienia. Już teraz skontaktuj się z nami - pomożemy Ci osiągnąć równowagę.

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
  • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
  • przyjmowane dotychczas leki
  • strój sportowy, wygodne obuwie
  • strój kąpielowy, klapki

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie:
  • woj. łódźkie (Łódź, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Pajęczno, Szczerców)
  • woj. mazowieckie (Warszawa)

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03