logo2

Nerwica - Leczenie nerwicy

Leczenie nerwicy lękowej, nerwica depresyjna - jak leczyć nerwicęJedną z najczęstszych chorób o podłożu neurologicznym jest nerwica. Choroba ta wiąże się z całym zespołem psychogennych zaburzeń emocjonalnych, które utrudniają funkcjonowanie na co dzień. Przyczyn nerwicy może być wiele – m.in. te związane z nieuświadomionymi konfliktami wewnętrznymi. Jedną z najczęstszych chorób o podłożu neurologicznym jest nerwica. Choroba ta wiąże się z całym zespołem psychogennych zaburzeń emocjonalnych, które utrudniają funkcjonowanie na co dzień. Przyczyn nerwicy może być wiele – m.in. te związane z nieuświadomionymi konfliktami wewnętrznymi.

Nerwica objawia się na wiele sposobów – najczęstsze objawy tej choroby to m.in.: apatia, lęk, przygnębienie, zaburzenia hipochondryczne. Często towarzyszą im również ból, zaburzenia czynności narządów wewnętrznych oraz inne tego typu problemy. W przypadku chorób takich jak nerwica depresyjna czy lękowa, leczenie powinno być kompleksowe i holistyczne – tak, by zniwelowało zarówno problemy ciała, jak i duszy.

Jak leczyć nerwicę? Stawiamy na kompleksowe metody

Klinika Wolmed, wszystkim pacjentom z nerwicą szukającym pomocy, oferuje kompleksowe leczenie, obejmujące wiele różnorodnych technik, które pozwalają przywrócić równowagę wewnętrzną i czerpać radość z życia. W przypadku chorób takich jak nerwica depresyjna czy lękowa, leczenie w naszej placówce medycznej obejmuje:

 • farmakoterapię – dobieramy leki, które efektywnie zwalczają objawy, jednocześnie minimalizując skutki uboczne
 • psychoterapię – nasi specjaliści pomogą uporać się z psychologicznymi przyczynami powstania choroby
 • fototerapię – terapię światłem, która poprawia samopoczucie i ogólny stan zdrowia
 • muzykoterapię połączoną z ćwiczeniami relaksacyjnymi – pozwalającymi zniwelować stres i nie tylko
 • zabiegi SPA – dopełniające terapii

Doświadczeni specjaliści

Wybierając leczenie nerwicy w naszej Klinice, każdy Pacjent może mieć pewność kompleksowej obsługi. Czekają na Ciebie doświadczeni specjaliści z wieloletnim stażem pracy oraz komfortowy ośrodek, zapewniający wszystko co potrzebne do odzyskania zdrowia.

Dzięki przyjętym przez nas metodom terapii – obejmującym zarówno pomoc Pacjentowi, jak i jego rodzinie, rekonwalescencja jest efektywna. Duży nacisk kładziemy na samoświadomość Pacjenta – tak, by mógł samodzielnie rozpoznawać objawy nerwicy, rozumieć je i samodzielnie radzić sobie z nimi, nawet po zakończeniu terapii.

Jak wygląda leczenie nerwicy lękowej w Wolmed?

Zapraszamy Cię do naszej Kliniki usytuowanej w malowniczo położonej wsi Dubie. Cisza, spokój, bliskość natury –to wszystko będzie sprzyjało powrotowi do równowagi psychicznej.

To tutaj czekają na Ciebie specjaliści, którzy wiedzą, jak leczyć nerwicę kompleksowo i skutecznie. Rozumiemy, że cierpi nie tylko Twoja dusza, ale również ciało, a leczenie nerwicy lękowej czy też innej jej postaci musi przebiegać holistycznie.

W trakcie pobytu:

 • odbędziesz wstępną konsultację z lekarzem, który pomoże określić, czy dotknęła Cię nerwica depresyjna, lękowa czy też inna postać tej podstępnej choroby,
 • skorzystasz z terapii – zarówno indywidualnej, jak i grupowej,
 • zyskasz pomoc, która zostanie indywidualnie dopasowana do Twoich potrzeb,
 • krok po kroku powrócisz do pełnej równowagi.

Pamiętaj: wsparcia udzielamy również Pacjentom, którym potrzebne jest leczenie uzależnienia od alkoholu, depresji oraz innych zaburzeń psychicznych.

Nie pozwól, by nerwica odebrała Ci możliwość aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie. Już teraz skontaktuj się z nami, a udzielimy niezbędnej pomocy.

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
 • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
 • przyjmowane dotychczas leki
 • strój sportowy, wygodne obuwie
 • strój kąpielowy, klapki
Na wniosek Pacjenta możliwe jest wykonanie kserokopii jego dokumentacji medycznej. Odpłatność usługi wynosi 0,35 zł za każdą stronę.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
 • Łódź
 • Piotrków Trybunalski
 • Bełchatów
 • Pajęczno
 • Szczerców
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentów Klinika Wolmed jest obiektem monitorowanym.

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03