Leczenie alkoholizmu

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań. Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu

Uzależnienie jest chorobą ciała, duszy i umysłu. Wpływa negatywnie na wszystkie aspekty życia, oddziałują niekorzystnie zarówno na sferę fizyczną i psychiczną. Nierzadko doprowadza także do pogorszenia więzi rodzinnych, ponieważ życie z osobą uzależnioną nie jest łatwe. Warto jednak podjąć trud walki z nałogiem, by przywrócić harmonię między ciałem a duszą oraz uzdrowić rodzinną atmosferę.

Uzależnienia, które rujnują życie

Problem z uzależnieniem zaczyna się całkiem niewinnie, ponieważ granica między nałogiem a "normalnym stanem" jest bardzo cienka. Nim się człowiek obejrzy, alkohol, narkotyki, seks czy hazard wciągają go do reszty. Przejmują kontrolę nad jego życiem i sprawiają, że wszystkie inne sprawy schodzą na dalszy plan. Z czasem nie liczy się nic. Nic, poza nałogiem...

Leczenie alkoholizmu jest możliwe

Jeśli teraz wydaje Ci się, że leczenie alkoholowe jest niemożliwe, zdaj się na nasze doświadczenie. Mamy świadomość, jak ciężko jest uporać się z tym uzależnieniem, ale też doskonale wiemy, jakie metody terapeutyczne wybrać, by osiągnąć sukces.

Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko alkoholizm jest poważnym uzależnieniem. Dlatego oferta naszej kliniki obejmuje nie tylko odwyk alkoholowy. Przeprowadzamy także odtrucia polekowe i ponarkotykowe, dzięki którym możliwe jest oczyszczenie organizmu ze zgromadzonych toksyn. To właśnie one dają objawy zatrucia, a ich wyeliminowanie pozwala złagodzić objawy zespołu abstynencyjnego.

Wychodząc naprzeciw problemom współczesnego świata, prowadzimy ponadto leczenie uzależnienia od hazardu, internetu, seksu czy pracy.

Indywidualne podejście do pacjenta

Bez względu na to, czy prowadzimy leczenie alkoholika, lekomana, narkomana czy osoby uzależnionej od internetu, wykazujemy zawsze indywidualne podejście. Tylko odpowiednio dobrana terapia - w odniesieniu do konkretnego przypadku - jest w stanie dać zadowalające rezultaty. Program terapeutyczny opiera się na koncepcji działania mechanizmów uzależnienia opracowanej przez prof. dr J. Mellbrudę. Każdy z pacjentów otrzymuje indywidualny program kuracji stworzony na podstawie takich informacji jak: diagnoza psychologiczna, wywiad lekarski. W efekcie pacjent uczy się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze "głodu", symptomy nawrotu choroby, a także zdobywa wiedzę na temat zapobiegania i kontrolowania pojawiających się impulsów. Kolejnym krokiem w leczeniu uzależnień jest uzyskanie świadomości dotyczącej szkód wyrządzanych sobie i najbliższym poprzez trwanie w nałogu.

Jak przebiega leczenie uzależnienia od alkoholu w Wolmed?

Klinika Wolmed to miejsce, w którym możesz podjąć skuteczną walkę ze swoim uzależnieniem alkoholowym. Nie jesteś sam – nasi specjaliści będą Ci towarzyszyć na każdym kroku. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z empatią i starannie opracowanym programem, według którego odbywa się leczenie uzależnień od alkoholu sprawia, że z nami jesteś na dobrej drodze do sukcesu.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Wolmed to:

 • terapia prowadzona w kameralnych warunkach ośrodka zamkniętego z dala od zgiełku miasta – cisza, spokój i bliskość natury pozwolą Ci się zrelaksować,
 • terapia indywidualna oraz grupowa, a także szeroka gama zajęć terapeutycznych, które pozwolą Ci podjąć kreatywne, zajmujące umysł działania,
 • komfortowe warunki, pyszna kuchnia staropolska oraz dostęp do relaksujących zabiegów SPA.

Przeprowadzimy Cię przez proces leczenia alkoholowego od A do Z. Tak, abyś był gotowy na wyzwania, które czekają na Ciebie również po zakończenia terapii. Skorzystaj z naszego wsparcia.

Leczenie uzależnień to nasza specjalność - zgłoś się do nas już teraz i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Gwarantujemy przy tym pełną anonimowość i dyskrecję.

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
 • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
 • przyjmowane dotychczas leki
 • strój sportowy, wygodne obuwie
 • strój kąpielowy, klapki

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
 • Łódź
 • Piotrków Trybunalski
 • Bełchatów
 • Pajęczno
 • Szczerców

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03