logo2

Odtrucie alkoholowe

odtrucie alkoholowe Alkohol w niewielkich dawkach, spożywany okazjonalnie i z rozsądkiem nie stanowi poważnego zagrożenia. Jeśli jednak sięgasz do kieliszka coraz częściej i nie umiesz się powstrzymać od otworzenia kolejnej butelki – możliwe, że jesteś od niego uzależniony. Alkoholizm jest niezwykle podstępną chorobą, która często pojawia się znienacka, niezauważalnie. Uzależnienie krok po kroku prowadzi Cię jednak do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet stanowi zagrożenia życia. Pozostając pod wpływem alkoholu, nie jesteś sobą. Tracisz własną tożsamość, a Twoje relacje w życiu prywatnym i zawodowym ulegają zniszczeniu.

Nie wiesz, jak poradzić sobie z nałogiem alkoholowym? Zgłoś się do Kliniki Wolmed. Udzielimy Ci potrzebnego wsparcia. Możesz liczyć zarówno na odtrucie alkoholowe, jak i na kompleksowe leczenie uzależnienia od alkoholu – terapię, dzięki której znowu poczujesz się wolny.

Odtrucie alkoholowe – pierwszy krok na drodze do wolności

Pierwszym krokiem na drodze ku trzeźwości jest pozbycie się z organizmu substancji, która mu szkodzi. Na tym właśnie polega odtrucie alkoholowe. Jest pierwszym etapem leczenia choroby alkoholowej.

Jak przebiega? Trwa zazwyczaj kilka dni i powinien się odbyć w odpowiednich warunkach:

 •  pod opieką lekarzy,
 • w kameralnym miejscu, w którym Pacjent może się wyciszyć,
 • w zamkniętym, bezpiecznym środowisku – to duże wyzwanie dla organizmu osoby uzależnionej.

Na detoks alkoholowy możesz się zgłosić do Kliniki Wolmed. Będziemy Ci towarzyszyć, podczas gdy Twój organizm będzie oczyszczał się z toksyn. Możesz liczyć zarówno na wsparcie medyczne, jak i psychologiczne przez 24 godziny na dobę.

Po detoksie czas na terapię

Odtrucie jest początkiem Twojej drogi w stronę odzyskania pełnej wolności. Co stanie się dalej? To zależy od Ciebie. Jednak w Klinice Wolmed możesz odbyć cały program terapii, dzięki któremu łatwiej będzie Ci pozostać w trzeźwości i uniknąć powrotu do nałogu.

Leczenie uzależnienia alkoholowego w naszej Klinice:

 • ma holistyczny charakter – oferujemy nie tylko wsparcie medyczne, ale i psychologiczne oraz szereg zajęć i form terapii dla Twojego ciała i ducha,
 • obejmuje zarówno terapię indywidualną, jak i grupową,
 • odbywa się w kameralnych warunkach prywatnego ośrodka, w którym zostaniesz otoczony troskliwą opieką i będziesz się cieszył bliskością natury.

Jeśli chcesz zgłosić się na detoks oraz terapię, skontaktuj się z nami telefonicznie, aby ustalić szczegóły przyjęcia do Kliniki.

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
 • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
 • przyjmowane dotychczas leki
 • strój sportowy, wygodne obuwie
 • strój kąpielowy, klapki
Na wniosek Pacjenta możliwe jest wykonanie kserokopii jego dokumentacji medycznej. Odpłatność usługi wynosi 0,35 zł za każdą stronę.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
 • Łódź
 • Piotrków Trybunalski
 • Bełchatów
 • Pajęczno
 • Szczerców
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentów Klinika Wolmed jest obiektem monitorowanym.

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03