logo2

Otępienie

Otępienie to przypadłość, która kojarzy się z wiekiem senioralnym. Wraz z wiekiem dochodzi do starzenia mózgu, w efekcie czego mogą pojawić się objawy typowe dla demencji. Jednak otępienie nie  jest normalnym objawem procesów starzenia. Spowodowane uszkodzeniem mózgu, towarzyszy takim schorzeniom jak: Alzheimer, Parkinson czy choroba Pika. Nierzadko demencja pojawia się na skutek uszkodzenia mózgu spowodowanego udarem czy wylewem krwi do mózgu.

Jak rozpoznać otępienie?

Otępienie to zaburzenie funkcji poznawczych, co utrudnia (lub uniemożliwia) odbieranie, tworzenie i przetwarzanie informacji o otaczającymi świecie. Wśród najczęstszych objawów demencji wymienić można m.in. obniżenie sprawności intelektualnej, utrata zdolności rozpoznawania przedmiotów, obniżenie rozumienia mowy, wyraźne zmiany nastrojów, zaburzenia krytycyzmu, zaburzenia pamięci. Niekiedy otępieniu towarzyszy głęboka depresja. Schorzenie często bywa nierozpoznane, w efekcie czego objawy demencji nasilają się. Z doświadczenia wiemy, że nierzadko wystarczy rozpocząć  leczenie depresji, by stan pacjenta uległ znacznej poprawie.  

Otępienie można zahamować

Otępienie to problem, z którym można skutecznie walczyć. W naszej klinice przeprowadzamy badania neuropsychologiczne oraz testy psychometryczne, które pozwalają ocenić procesy poznawcze pacjenta. W zależności od uzyskanych wyników, opracowujemy terapię indywidualnie dostosowaną do potrzeb osoby zmagającej się z otępieniem. Taka terapia pomaga zahamować otępienie, poprawiając jakość życia. W ramach terapii uczymy także opiekunów, jak radzić sobie z codziennymi problemami związanymi z chorobą osoby bliskiej.

Działamy skutecznie - znamy się na tym, co robimy. Dlatego pobyt w ośrodku i systematycznie prowadzona rehabilitacja mogą dać znakomite rezultaty - szczególnie przy lżejszych przypadkach demencji. Regularnie wykonywane ćwiczenia sprawiają, że otępienie  zostaje zahamowane - zdrowa część mózgu przejmuje funkcje uszkodzonych tkanek. Już teraz zgłoś się do nas - pomożemy Twojemu bliskiemu zapanować nad otępieniem.

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
  • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
  • przyjmowane dotychczas leki
  • strój sportowy, wygodne obuwie
  • strój kąpielowy, klapki
Na wniosek Pacjenta możliwe jest wykonanie kserokopii jego dokumentacji medycznej. Odpłatność usługi wynosi 0,35 zł za każdą stronę.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
  • Łódź
  • Piotrków Trybunalski
  • Bełchatów
  • Pajęczno
  • Szczerców
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentów Klinika Wolmed jest obiektem monitorowanym.

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03