logo2

Psychoterapia

Psychoterapia, choć nie jest związana z farmakologią, bywa "lekiem na całe zło". Często daje znacznie lepsze efekty leczenia niż stosowanie farmaceutyków. Oddziałuje bowiem nie tylko na ciało, ale i na stan umysłu. A to właśnie w umyśle nierzadko zaczyna się choroba.

Psychoterapia w leczeniu uzależnień

Mówi sie, że uzależnienie jest chorobą, która nie obejmuje wyłącznie ciała. Oddziałuje także na duszę, dlatego w leczeniu nałogu tak ważną rolę odgrywa psychoterapia. Kuracja dostosowan indywidualnie do pacjenta pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty. Dzięki terapii prowadzonej pod okiem psychologów, osoba uzależniona poznaje siebie, swój problem i uczy się stawiać czoła wszystkim przeciwnościom. W efekcie potrafi sobie poradzić z uzależnieniem, nie sięgając ponownie po używki.

Pokonaj depresję z psychoterapią

Psychoterapia niezbędna jest również w przypadku leczenia depresji. Pozwala wniknąć pacjentowi w głąb jego umysłu, docierając do przyczyny stanów depresyjnych. Tylko w ten sposób możliwe jest wyeliminowanie schorzenia, przywracając spokój ducha. Istotą psychoterapii jest rozmowa z pacjentem. Rozmowa, za pomocą której rozpoznanie i ustalenie mechanizmów związanych z depresją jest dużo łatwiejsze. Psychoterapia pozwala wpłynąć na zmianę sposobu myślenia i zachowania osoby zmagającej się ze schorzeniem.

Psychoterapia jest jedną z głównych form kuracji proponowanych w naszym ośrodku. Poddaj się terapii pod okiem specjalistów i "uzdrów" swoją duszę.

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
  • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
  • przyjmowane dotychczas leki
  • strój sportowy, wygodne obuwie
  • strój kąpielowy, klapki
Na wniosek Pacjenta możliwe jest wykonanie kserokopii jego dokumentacji medycznej. Odpłatność usługi wynosi 0,35 zł za każdą stronę.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
  • Łódź
  • Piotrków Trybunalski
  • Bełchatów
  • Pajęczno
  • Szczerców
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentów Klinika Wolmed jest obiektem monitorowanym.

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03