logo2

Terapia małżeńska

terapia małżeńska Pogoń za karierą, brak czasu, stres, problemy z wychowaniem dzieci… to tylko niektóre powody, dla których w związku może się pojawić kryzys. Uważasz, że doświadcza go także Twoje małżeństwo? Zauważasz, że oddaliliście się od siebie? Coraz trudniej się Wam porozumieć? A może któreś z Was popełniło trudne do wybaczenia błędy? Jeżeli zależy Ci na tym, aby uratować łączącą Was więź małżeńską i odzyskać ponownie radość życia, pomocna może okazać się profesjonalna terapia małżeńska pod okiem psychologa. Tę formę wsparcia oferuje Klinika Wolmed.

Kiedy terapia małżeńska to dobre rozwiązanie?

Wsparcie terapeutyczne przyda się każdemu związkowi, w którym pojawił się kryzys – zwłaszcza taki, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Jeżeli zauważasz, że problemy małżeńskie raczej „zamiatacie pod dywan” niż rozwiązujecie, a konflikt (otwarty, czy też ukryty) narasta, czas na to, aby Waszym relacjom przyjrzał się specjalista.

Terapia małżeńska to terapia psychologiczna, która pozwoli:

 • zrozumieć przyczyny, dla których w małżeństwie nie układa się – także te głęboko zakorzenione i pojawiające się na poziomie podświadomości,
 • nauczyć się skutecznego komunikowania się w związku – źródłem większości kryzysów małżeńskich są problemy z wyrażaniem uczuć i opinii,
 • lepiej zrozumieć emocje i reakcje, które towarzyszą Wam w różnych sytuacjach życiowych,
 • odbudować łączącą Was więź i przywrócić zdrowy charakter Waszemu związkowi.

Jak wygląda terapia w Wolmed?

Parom, które doświadczają kryzysu w związku w Klinice Wolmed pomocy udzielają doświadczeni terapeuci. Przebieg terapii jest uzależniony od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań małżonków. Najczęściej jej program obejmuje:

 • rozmowy wstępne z obojgiem partnerów – pozwolą terapeucie lepiej zrozumieć punkt widzenia każdego z małżonków i przygotować podłoże pod terapię,
 • terapię w parze – to w trakcie wspólnych rozmów moderowanych przez terapeutę partnerzy uczą się wyrażać swoje emocje, „przepracowują” problemy i otrzymują narzędzia, które pomagają im krok po kroku zbliżyć się do siebie.

Terapia w Klinice Wolmed jest prowadzona w kameralnych i przyjaznych warunkach. Pozwól, że udzielimy Wam wsparcia w takim zakresie, jakiego potrzebujecie. Wierzymy, że każdy kryzys małżeński można zażegnać – o ile oboje partnerów tego chce.

Aby umówić się na terapię małżeńską, skontaktuj się z nami i ustal dogodny termin.

Leczymy uzależnienia

Uzależnienie to nabyta silna potrzeba fizyczna i psychiczna stałego zażywania jakiejś substancji chemicznej, bądź dokonywania nałogowych zachowań.

Nasza Klinika prowadzi odtrucia poalkoholowe, polekowe i ponarkotykowe, których głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn wywołujących objawy zatrucia oraz złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego, występującego w wyniku nadużywania substancji uzależniających. Leczymy także uzależnienia od hazardu, zakupów, internetu, pracy, seksu i inne.

Odtruwanie polega na podawaniu przez kilka dni na specjalnej sali detoksykacyjnej płynów infuzyjnych, leków, witamin, krystaloidów i uzupełnianiu poziomu elektrolitów.

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Zabierz ze sobą jadąc do ośrodka:
 • dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia 
 • przyjmowane dotychczas leki
 • strój sportowy, wygodne obuwie
 • strój kąpielowy, klapki
Na wniosek Pacjenta możliwe jest wykonanie kserokopii jego dokumentacji medycznej. Odpłatność usługi wynosi 0,35 zł za każdą stronę.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

poniedziałek, wtorek i czwartek
w godz. 9:00-10:00
tel. (44) 635 63 03

POSZUKAJ POMOCY

Tysiące ludzi odnalazło drogę do abstynencji i skutecznie uwolniło się od wyniszczających ich zdrowie problemów.

Odwiedź nasze poradnie: 
 • Łódź
 • Piotrków Trybunalski
 • Bełchatów
 • Pajęczno
 • Szczerców
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pacjentów Klinika Wolmed jest obiektem monitorowanym.

UMÓW WIZYTĘ

tel:  44 635 63 03